Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA – KOMINKI 2018 został, po raz pierwszy, przyznany tytuł ECO-Kominek PLUS. Otrzymały go produkty, które posiadają parametry emisyjne jeszcze lepsze, niż wymagane przez Ekoprojekt.

Rynek się zmienia. Tendencje ekologiczne są coraz bardziej widoczne w wielu aspektach naszego życia, także w kominkach. W związku z tym podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych BUDMA – KOMINKI 2018 przyznany zostanł tytuł Eco-kominek PLUS 2018 palenisku bądź piecykowi, które nie tylko spełnia wyśrubowane normy Ekoprojektu, ale może się także pochwalić doskonałymi parametrami emisyjnymi, lepszymi nawet od tych, wymaganych przez Ekoprojekt.

W jaki sposób wyłoniono zwycięzców?

Porównaniu został poddany jeden parametr – emisja pyłów PM przy 13% dostępie O2.

Ekoprojekt wymaga odpowiednio:

  • dla palenisk na drewno z otwartą komorą  emisję poniżej 50 mg/m3,
  • dla palenisk na drewno z zamkniętą komorą oraz dla kuchni emisję poniżej 40 mg/m3,
  • dla palenisk na pellet emisję poniżej 20 mg/m3.

Do projektu ECO-Kominek PLUS 2018, którego Organizatorami są magazyn Świat Kominków i Międzynarodowe Targi Poznańskie, można było zgłosić palenisko, którego parametr określający emisję pyłów PM  przy 13% dostępie O2 jest o 25% lepszy niż ten wymagany przez Ekoprojekt.

Z wielką dumą informujemy, że nasz piec na pellet VIKING zdobył tytuł ECO-Kominek PLUS 2018 w kategorii Paleniska na pellety! Nagroda ta stanowi dowód, że nasze urządzenie zalicza się do najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych modeli tego typu.

Dziękujemy!