Przegląd biokominków

Wyobraź sobie, że spędzasz wieczór w swoim salonie. Siedzisz na wygodnej kanapie, a w ręku trzymasz ulubioną książkę. Na stoliku obok znajduje się rozpalony biokominek. Tańczące płomyki ognia budują idealną atmosferę wypoczynku. Oto doskonały sposób na relaks i wypoczynek. Zafunduj go także sobie – przejrzyj najnowsze propozycje biokominków mobilnych.

Biokominek stołowy – elegancja i użyteczność w jednym

Kominki na bioetanol stanowią nowoczesną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych kominków. Różnią się jednak od nich tym, że zasilane są paliwem na bazie alkoholu etylowego. Nie emitują zapachu ani dymu, a po wypaleniu paliwa nie pozostaje w nich popiół. Stąd też przedrostek w ich nazwie – „bio”.

Na rynku znajduje się bardzo dużo tego typu produktów. Różnią się między sobą zazwyczaj rozmiarami, a także tym, że są wolnostojące, bądź montowane na stałe. Szczególnie ciekawie prezentuje się oferta biokominków stołowych. Zaskakują one bowiem nie tylko swoją funkcjonalnością, ale też kształtem i stylistyką wykonania. Przykładami mogą tu być: kominek o prostym i eleganckim kształcie – GALINA z certyfikatem TÜV, NEST mający szyby z dwóch stron pojemnika z ogniem, jak i nowoczesny ECHO.

Mini biokominek – co należy do jego plusów?

Jedną z ważniejszych zalet jest to, że jest to urządzenie mobilne, wolnostojące. Można je w zależności od własnych potrzeb przestawić w różne miejsca. Taka zmiana nie stanowi problemu, jest to przedmiot lekki i niezajmujący zbyt dużo powierzchni. To daje różne możliwości aranżacji wnętrz. Biokominek można ustawić w centrum salonu, jak i na stoliku w sypialni. A jeżeli zaistnieje taka potrzeba, umieszczamy go na tarasie lub na werandzie.

Uniwersalność stanowi jego kolejną zaletę. Chodzi o to, że mały biokominek ma zazwyczaj proste formy. Pasują one zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

ZOBACZ OFERTĘ BIOKOMINKÓW WOLNOSTOJĄCYCH—>>>

Biokominek ozdobny – czyli jaki?

Tego rodzaju kominki nie stanowią raczej głównego źródła ciepła w danym pomieszczeniu. Bardzo często są one raczej uzupełnieniem ogrzewania podstawowego. Ich główną funkcją jest dekoracja wnętrza. Przejawia się to w jego budowie.

Bardzo często biokominki stojące wykonane są z pomalowanej proszkowo stali, mogą mieć kształt misy, owalu, prostokąta. W zależności od wybranego modelu posiadają lub nie posiadają szklaną obudowę. Tego rodzaju ściany pozwalają na podziwianie palącego się ognia ze wszystkich stron. A dodatkowo chronią płomień przed zdmuchnięciem przez wiatr. Zadbaj o ducha nowoczesności w swoim mieszkaniu! Przejrzyj najnowszą ofertę ekologicznych kominków mobilnych.