Piece kaflowe wolnostojące przeżywają w ostatnich latach prawdziwy rozkwit popularności. Na fali mody na retro stylizacje wnętrzarskie wracają do naszych domów i na działki, gdzie tworzą romantyczną, przytulną, sielską atmosferę. Są doskonałym wyborem zarówno do nowoczesnych pomieszczeń, jak i tych wykończonych zgodnie z tradycyjnymi rozwiązaniami projektowymi. Co ważne, nie służą wyłącznie do ozdoby. Stanowią doskonałe uzupełnienie systemu grzewczego, a nawet jego solidną podstawę. Piec kaflowy – nowy, stary wynalazek.

Kominki kaflowe wolnostojące w stylu vintage

Piec kaflowy wolnostojący to idealny wybór dla wielu rodzajów wnętrz. Przy klasycznych rozwiązaniach będzie stanowić świetne dopełnienie całości i dodawać lokum klasy i szyku. W zależności od tego, jaki kolor dominuje w naszym domu, dopasujemy do niego barwę i wzór urządzenia. A jest ich na rynku jest cała masa. Właściwie każdy będzie w stanie znaleźć konstrukcję idealną dla siebie. Ofertę naszego sklepu dopasowaliśmy do wymagań zarówno fanów tradycyjnych aranżacji, jak i tych, którzy wolą chłodne, skandynawskie projekty lub loftową estetykę.

Do tradycyjnie wykończonych lokali idealnie pasować będą urządzenia stylizowane na te z domów naszych babć. Model Nadia będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Jeśli chcemy dodać pomieszczeniu sznytu, stawiajmy na piece o geometrycznej budowie, w stylu retro. Najlepiej celować w czerń i biel. Taka klasyczna kolorystyka to pewność, że – nawet po zmianie wystroju – element ten pięknie skomponuje się z nową całością. Takie kominki kaflowe wolnostojące to perfekcyjny wybór dla fanów estetyki vintage.

Jaki piec kaflowy wolnostojący do nowoczesnego wnętrza?

Ale nikt nie powiedział, że takie źródło ciepła nie będzie współgrało z nowoczesnymi projektami. Wręcz przeciwnie. To nowy, silny trend wnętrzarski. Eklektyczne domy stawiane są dzisiaj za wzory do naśladowania. Dlatego, jeżeli nasze lokum wykończone jest zgodnie ze świeżymi modami, pomyślmy o wstawieniu do niego stylowego, babcinego dodatku. Koza kaflowa wolnostojąca może tutaj być zachowana w tradycyjnej stylistyce, co nada pomieszczeniu niebanalnego charakteru. Nic tak nie podbije przytulności w chłodnym, skandynawskim wystroju, jak taki retro kominek.

Ale w surowych przestrzeniach idealnie zagrają też piece kaflowe wolnostojące zaprojektowane zgodnie z najnowszymi tendencjami, czyli zaokrąglone, o współczesnym wyglądzie, z korpusem ze stali. Idealnie będą współgrać z loftowymi dodatkami. Żaden element tak nie uzupełni przestrzeni, jak właśnie taki szykowny i niepowtarzalny kominek.

Wielką zaletą takich pieców jest ich uniwersalność i możliwość dopasowania do każdego niemal pokoju. Są ustawne, nie wymagają bezpośredniego kontaktu ze ścianą, więc łatwiej wpleść je do gotowej już przestrzeni. W przeciwieństwie do kominków wmontowywanych w ścianę nie wymagają od nas remontowania domu. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają już gotowy projekt i chcą tylko dorzucić do niego ten gustowny gadżet. 

piec-kaflowy-wolnostojacy1

Funkcjonalne ogrzewanie

Kominki kaflowe wolnostojące nie są jednak wyłącznie eleganckim elementem aranżacyjnym. Co ważne, pozwalają ogrzać  pomieszczenia w naszych domach. Taka przecież była ich pierwotna funkcja. Piece kaflowe wolnostojące z naszej oferty pozwalają skutecznie ocieplić duże pomieszczenie. Wykonane z wysokiej jakości materiałów efektywnie spalają paliwo i długo utrzymują temperaturę. Wyłożenie komory spalania materiałem akumulującym ciepło Acumotte to sposób na podwyższenie temperatury w środku.

Nasza firma dba również o ograniczenie emisji CO do atmosfery, dlatego nasze kominki spełniają wymogi unijne dbania o środowisko. Wszystko to sprawia, że kozy kaflowe wolnostojące są pięknym elementem wystroju i ekonomicznym, rozsądnym źródłem ciepła. To więc idealne rozwiązanie aranżacyjne dla fanów klasyki, dla zwolenników nowoczesności i dla tych, którym zależy na przytulnej, ciepłej atmosferze i wyższej temperaturze w domu. Czyli niemal dla każdego.