W okresie letnim bardzo dużo czasu spędzamy w ogrodzie lub na tarasie. Jest to miejsce gdzie odpoczywamy i spędzamy wyjątkowe chwile w towarzystwie rodziny i znajomych. Zadbajmy o ciekawe i przytulne otoczenie, które możemy w prosty sposób stworzyć przy pomocy paleniska ogrodowego. Podpowiemy jak wybrać najlepsze dla Ciebie.

 

Czym jest palenisko?

Paleniska ogrodowe są niezastąpione w dzisiejszym ogrodzie. Pełnią funkcję ozdobną, grzewczą, a nawet zastępują grilla czy ognisko.

Palenisko to pojemnik, misa, najczęściej stalowa lub żeliwna, w której palimy drewnem. Jest to po prostu mobilne miejsce na ognisko. Możesz je przenosić w dowolne miejsce (zachowując zasady bezpieczeństwa). Takim przykładem jest Triangle.

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią ogniska, ale nie chcą poświęcać na nie części trawnika lub nie mogą wybrać na nim dogodnego miejsca do palenia. Palenisko zawsze możesz schować gdy nie jest używane. Ich konstrukcja zapewnia czyste palenie, bez rozsypywania popiołu. Zobacz model PIT.

Jakie palenisko wybrać?

Zanim wybierzesz odpowiednie dla siebie, odpowiedz na pytanie – jaką funkcję ma pełnić oraz jakiego opału chcesz używać. Są różne modele. Jeśli wybieramy palenisko na gaz z butli jest to rozwiązanie, które zapewni walory wizualne i grzewcze. Są również modele z gotową zabudową – Sierra.

Klasyczne paleniska na drewno mogą być stalowe, lekkie i bardzo łatwe do samodzielnego przenoszenia. Żeliwne, które są cięższe, za to bardzo stabilne, dzięki czemu bardzo dobrze pełnią  stały element ozdobny. Jeśli szukamy rozwiązania ozdobnego to mamy szeroką gamę palenisk, które swoim kształtem zachwycą najbardziej wymagających. Ciekawy jest model z nakładką grillową, czyli 2 w 1. Bez względu na to jaki kształt wybierzemy, przy każdym się ogrzejemy, a miłośnicy ognisk otrzymają idealne rozwiązanie do pieczenia kiełbasek.

Ciekawe aranżacje

W naszej ofercie znajduje się kilkanaście modeli palenisk. Znajdź taki który będzie idealny do Twojego ogrodu. Zobacz propozycje od naszych projektantów —>>>