Ogrzewacze gazowe coraz częściej goszczą na naszych tarasach, balkonach czy w ogrodach. Stają się nie tylko praktycznym ułatwieniem i sposobem na ogrzewanie zwłaszcza w chłodniejsze wieczory, ale gustownym uzupełnieniem zewnętrznej aranżacji. Rozwiązanie to znajduje szerokie zastosowanie w domowych projektach, ale także – a może zwłaszcza – świetnie sprawdza się w branży HoReCa. Designerskie kształty i ładna, estetyczna linia sprawiają, że to nie tylko opcja grzewcza, ale i dekoracyjna!

Czym są gazowe ogrzewacze?

Gazowe ogrzewacze to nowoczesne rozwiązanie grzewcze stosowane w przestrzeni zewnętrznej. To projekty przeznaczone głównie dla miejsc, które nie potrzebują stałego ogrzewania. Mówimy tu o sezonowych ogródkach restauracyjnych czy kawiarnianych, tarasach domków letniskowych, altanach.

Dobrze rozmieszczone gazowe ogrzewacze są nie tylko doskonałym źródłem ogrzewania, ale i elementem nastrojowych aranżacji. Ustawione na zewnątrz będą pięknie wyglądać i dawać przyjemne ciepło – nawet w chłodne, jesienne dni. Taki system umożliwia nie tylko relaks letnim wieczorem, ale też automatycznie przedłuża działkowy sezon lub życie kawiarnianych ogródków. Swobodnie możemy cieszyć się lampką winą w ogrodzie, nawet gdy temperatura zaczyna gwałtownie spadać.
kratkienergy

Zalety ogrzewaczy gazowych

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Jedną z najprzyjemniejszych dla portfela niewątpliwie jest jego ekonomiczność. Stosunkowo niedużym nakładem pieniężnym zyskujemy ogrzewanie nawet dużych, otwartych powierzchni. Ogrzewacze tego typu doskonale sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Ich rozsądna cena w połączeniu z dość niskim kosztem używanego surowca jest z pewnością mieszanką, która spodoba się wielu klientom. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i spełnianiu wszystkich wymaganych norm, ale i uzyskaniu niezbędnych certyfikatów mamy również absolutną pewność, iż jest to urządzenie bezpieczne dla nas i środowiska. Z zachowaniem należytego szacunku dla ognia, otrzymujemy rozwiązanie, które spokojnie nazwać można rodzinnym.

Ogień osłonięty jest szkłem, dzięki czemu nie stanowi bezpośredniego zagrożenia. To wreszcie rodzaj ogrzewania przyjazny środowisku, wykorzystujący bowiem stosunkowo mało inwazyjne źródło energii, którego pozyskanie jest znacznie bardziej ekologiczne od węgla czy nawet drewna. W dobie dzisiejszych zmian klimatycznych i wzrostu ekologicznej świadomości nie jest to argument bez znaczenia.

Rodzaje ogrzewaczy gazowych

Ten rodzaj rozwiązania grzewczego ma wiele modeli, które bez problemu dopasujemy do naszych indywidualnych potrzeb. W zależności od stylu, który preferujemy, możemy wybierać minimalistyczne projekty lub te bardziej tradycyjne, pasujące do ogrodów angielskich, dzikich i zarośniętych. Bardzo  częstym rozwiązaniem jest tak zwany mobilny ogrzewacz, który możemy ustawić w najbardziej optymalnej konfiguracji, a także zmieniać ją w zależności od potrzeby. Niektóre modele mają palnik, który dzięki doskonałemu projektowi emituje prawdziwy, żywy ogień.
kratkienergy
W ten sposób zyskujemy wizualną atrakcję, która pięknie buduje nam nastrój – czy to na tarasie, w ogrodzie czy może w ogródku naszej restauracji albo kawiarni. To doskonale połączenie aranżacyjnej uniwersalności, świetnego designu i komfortu termicznego, który uzyskamy za pomocą ogrzewacza gazowego.

 

Elementarne zasady bezpieczeństwa

Należy, rzecz jasna, pamiętać, że igramy z ogniem – i to dosłownie. Dlatego przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest tutaj absolutnie konieczne. W gruncie rzeczy, wystarczy zdrowy rozsądek, jednak pewne kwestie zawsze warto jest wyartykułować jasno i wyraźnie.

Nowoczesne rozwiązania właściwie nie stanowią żadnego zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. Ich specjalna konstrukcja chroni nas przed bezpośrednim oparzeniem – ogień ukryty jest za szybą. To zabezpieczenie również przed nieumyślnym zaprószeniem ognia. Specjalne systemy sprawiają, że nie musimy się obawiać, że nasze aktywne dziecko zrobi sobie krzywdę czy kot, który uwielbia się wygrzewać w blasku ognia, poparzy sobie ogon czy upali wąs. Nowoczesne urządzenia sprawiają, że możemy być spokojni nie tylko o stan owłosienia naszych pupili, ale i o bezpieczeństwo wszystkich, nawet tych najaktywniejszych domowników.