Każdy kto ogrzewa dom lub swoją firmę szuka oszczędności, ponieważ ogrzewanie energią elektryczną czy gazem zawsze wiąże się z koniecznością opłacenia niemałych rachunków. Szukamy innych rozwiązań, jednym z nich jest fotowoltaika.

Co to jest fotowoltaika

Wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne jesteśmy w stanie przetworzyć promieniowanie słoneczne, które jest jednym z najpotężniejszych źródeł energii i zmienić je w prąd. Bardzo ważnym aspektem jest to, że fotowoltaika w żaden sposób nie szkodzi środowisku naturalnemu.

Jak działa fotowoltaika

Działanie jest bardzo proste. W wyznaczonym przez fachowców miejscu montujemy system fotowoltaiczny czyli moduły. Moduły to inaczej panele, które składają się z ogniw fotowoltaicznych, to w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Energia słoneczna konwertuje z energii słonecznej na energię elektryczną.  Nie będziemy dokładnie tłumaczyć co się dzieje w tych ogniwach, ważne, że w efekcie dostajemy prąd doprowadzany do naszego gniazdka.

Kto może mieć fotowoltaikę

Jest ona dostępna dla każdego. Jeśli masz domek jednorodzinny, firmę, czy nawet wolną działkę rolną możesz zamontować panele fotowoltaiczne. Chętnie spotkamy się aby dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego warto zainwestować w system fotowoltaiczny

System fotowoltaiczne są eko. Nie zanieczyszczają powietrza, nie absorbują innych źródeł energii jak węgiel czy woda. Dbasz o przyszłość swojej planety, swoich dzieci, a jednocześnie oszczędzasz.

Nie trwonisz pieniędzy!

Ceny energii stale idą w górę. Mają wpływ na ceny żywności, ceny paliw czy nawet odzieży. Gdy na te elementy nie masz wpływu, to masz na swoje rachunki w domu. W niektórych częściach Polski ceny energii są bardzo wysokie np. w woj. lublelskim, dlatego patrząc w przyszłość warto pomysleć o instalacji. Wybierając zainstalowanie paneli, sam wytwarzasz energię, którą wykorzystujesz na swoje potrzeby i nie musisz uzależniać się od cen dostawców.

Energia z chmur

Nowe systemy fotowoltaiczne, potrafią wytworzyć energię nawet w pochmurny dzień, niewielkich opadów deszczu, więc nie musisz się martwić, że w chłodny dzień panele przestaną pracować.

Pamiętaj, że zanim zainstalujesz system, nasi specjaliści przeprowadzą analizę najlepszego miejsca na umiejscowienie paneli.

Kontakt do kratkienergy.com