Co zrobić, żeby korzystanie z kominka nie było przykrym obowiązkiem? Zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które nie tylko ułatwią wykonywanie czynności związanych z przechowywaniem opału i rozpalaniem ognia, ale będą również modną dekoracją salonu. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalne i estetyczne ozdoby kominkowe.

Akcesoria do pieców wolnostojących a bezpieczeństwo
Relaksując się w blasku ognia, nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Właściwa eksploatacja urządzenia, przy użyciu odpowiednich akcesoriów, takich jak podstawa szklana pozwoli zachować kontrolę nad płomieniem w palenisku i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na łatwopalne powierzchnie.

Aranżacja przestrzeni wokół kominka
Obecność kominka wprowadza do pomieszczenia przytulny nastrój. Aranżacja przestrzeni wokół paleniska jest uzależniona m.in. od stylu życia oraz upodobań domowników. Co może się znaleźć wokół kominka? Mini biblioteczka, wygodne fotele, kanapa lub duży stół, który pozwoli całej rodzinie zgromadzić się przy wspólnym posiłku.

Akcesoria do kominków powinny współgrać nie tylko ze stylem pomieszczenia, ale także z obudową kominka. Mimo że ich głównym zadaniem jest zapewnienie ładu i porządku wewnątrz kominka i wokół niego, odpowiednio dobrane ozdoby kominkowe takie jak kosz na drewno czy parawan odgradzający palenisko mogą stanowić także atrakcyjne dopełnienie wystroju wnętrza.

Nowoczesne ozdoby i akcesoria do kominków

• Kosz na drewno
Kosz na drewno ułatwi przenoszenie oraz przechowywanie opału. Kosz do przechowywania drewna powinien być jednocześnie lekki i bardzo wytrzymały, a także na tyle pojemny, aby umieszczony w nim opał wystarczył przynajmniej na dwa palenia. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na donoszenie dodatkowych szczap drewna.
Kosze na drewno mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów takich jak: wiklina, metal, plastik, a nawet skóra. W naszej ofercie znajdą Państwo lekki, przenośny i bardzo trwały kosz na drewno wykonany z blachy pokrytej farbą proszkową w kolorze czarnym, charakteryzujący się nowoczesnym i minimalistycznym designem. Kosz na opał wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie dobrze służył przez wiele lat.

• Płotek do kominka
Płotek do kominka pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale także zabezpiecza żar z paleniska przed wypadaniem, minimalizując ryzyko zaprószenia ognia.
Oferujemy Państwu uniwersalny, żeliwny płotek do kominka Zuzia o prostym kształcie oraz wykonany z żeliwa ozdobny płotek z motywem myśliwskim – idealny do salonu urządzonego w stylu tradycyjnym. Oba produkty są łatwe w montażu i zapewniają komfortowe użytkowanie.

• Podstawa szklana do pieca wolnostojącego
Podstawa szklana chroni posadzkę przed zaprószeniem ognia, minimalizując ryzyko wystąpienia pożaru. Możemy Państwu zaoferować podstawy do pieców wolnostojących wykonane z hartowanego szkła odpornego na zarysowania oraz wysokie temperatury, wytrzymujące obciążenie do 200 kilogramów. Szkło nie wymaga trwałego zamocowania do podłoża.

• Zestaw narzędzi: szczotka i szufelka, pogrzebacz, szczypce
Utrzymanie czystości wokół kominka stanie się wyjątkowo łatwe dzięki praktycznym, solidnym i elegancko wykonanym przyborom kominkowym. Pogrzebacz ułatwi układanie drewna w palenisku i rozgarnianie żaru, szczypce umożliwią bezpieczne chwycenie i przeniesienie płonących szczap, a szczotka i szufelka pomogą usunąć popiół i utrzymać czystość wokół kominka. Pamiętaj, aby nigdy nie sprzątać gorącego popiołu, lecz poczekać aż ten ostygnie.

• Stojak na przybory kominkowe
Elegancki stojak na przybory kominkowe ułatwi zachowanie porządku i przechowywanie podstawowych narzędzi do kominka. Dzięki temu wszystko, co niezbędne do jego obsługi będziesz mieć zawsze pod ręką. Aby zachować harmonijny wystrój wnętrza, wybierz ozdoby kominkowe jednym stylu.