Branża kominkowa w ostatnich miesiącach staje przed wieloma wyzwaniami. Główne z nich to szalejąca inflacja, problemy z dostępnością surowców oraz walka ze stereotypem szkodliwego dla środowiska kominka. W tych warunkach firma Kratki.pl, niezmiennie od lat, pozostaje liderem na polskim rynku, modernizuje swoje bazy produkcyjne, poszerza ofertę urządzeń i rozwija się nie tylko w kraju, ale też za granicą.

Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy polski producent sprzedał łącznie ponad 75 tys. urządzeń grzewczych w blisko 80 krajach świata. O tym, że zapewnił klientom najwyższą jakość, piękny design i ciepłą atmosferę, świadczą nie tylko liczby. Produkty firmy Kratki.pl w ostatnim czasie zostały wyróżnione prestiżowymi nagrodami – potrójnym zwycięstwem w konkursie LAUR KONSUMENTA 2022. Nagrody te są niezwykle istotne i cenne dla wszystkich firm produkcyjnych z tego względu, iż to Klienci końcowi wybierają najlepsze urządzenia i marki.

 

Firma Kratki.pl zdominowała ostatnią edycję zdobywając:

  • Złoty Laur Klienta 2022 w kategorii: jakość produktów – kominki i piece stalowe,
  • TOP Marka 2022 w kategorii Kominki,
  • Złoty Laur Klienta 2022 w kategorii: ogrzewacze ogrodowe.

 

– Dominacja w tak prestiżowym konkursie potwierdza nie tylko pozycję lidera w branży kominkowej. Przede wszystkim stanowi dowód uznania ze strony użytkowników. To w ich oczach marka Kratki i oferowane przez nas produkty są najlepsze i najbardziej godne zaufania. – zaznacza Cezary Ziółek, dyrektor marketingu.

 

Produkty, które budzą pożądanie

Kominki marki Kratki to prawdziwy obiekt pożądania. Cieszą się ogromną popularnością, a linie produkcyjne pracują na pełnych obrotach, starając się zaspokoić zapotrzebowanie na rynku. – Nasze urządzenia odpowiadają najnowszym trendom w branży kominkowej. Klienci wybierają często wkłady stalowe z przeszkleniami bocznymi lub trzyszybowymi (np. linia NB z serii Kratki PRO). Jednak prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są piece wolnostojące. Istotny jest minimalizm, to ogień ma być na pierwszym planie, więc największą powierzchnię zajmuje szyba, a rama wkładu ogranicza się do minimum – opisuje dyrektor produkcji Rafał Kalbarczyk. Jednak nie tylko wygląd się liczy. – Parametry techniczne naszych produktów spełniają wyśrubowane kryteria unijnego Ekoprojektu oraz niemieckiej normy BImschV 2. Dobro środowiska naturalnego jest bliskie nam i naszym klientom – zapewnia Rafał Kalbarczyk.

 

Lider oznacza odpowiedzialność

Producent zdaje sobie sprawę z tego, że bycie liderem branży kominkowej to nie tylko przywilej, ale również wielka odpowiedzialność. Dlatego od wielu lat jest bardzo aktywny w sferze społeczno-charytatywnej. – Od lat współpracujemy z producentami programu telewizji Polsat „Nasz Nowy Dom”. W ten sposób pomogliśmy wielu potrzebującym rodzinom zapewnić ciepły i przytulny dom, na jaki zasługują – mówi Cezary Ziółek z Kratki.pl.

Producent to uznany filantrop. Tylko w ubiegłych latach firma Kratki.pl wydała ponad 400 tysięcy złotych na działalność charytatywną. Regularnie wspiera lub organizuje imprezy, inicjatywy społeczne i kulturalne takie jak: pikniki rodzinne dla społeczności lokalnej, liczne festyny, spotkania sportowe, to tylko kilka pozycji z długiej listy wydarzeń sponsorowanych przez producenta.

Firma niezwykle zaangażowała się w pomoc, ogarniętej przez wojnę Ukrainie. –  Solidaryzując się z narodem ukraińskim, podjęliśmy decyzje o zawieszeniu współpracy z firmami z Rosji i Białorusi oraz nie sprzedawaniu naszych produktów na rynku rosyjskim i białoruskim. Była to dla nas bardzo trudna decyzja. Mieliśmy świadomość wymiernych strat finansowych. Pomimo nie mogliśmy postąpić inaczej – twierdzi Cezary Ziółek. Właściciele firmy postanowili przekazać 100 tysięcy złotych na zbiórkę charytatywną na rzecz Ukrainy. Oprócz tej sumy zostało przetransportowane i przekazane ukraińskiemu wojsku 10 quadów, 2 lawety oraz mnóstwo potrzebnych rzeczy, m.in. lornetki, noktowizory, power banki, kanistry z paliwem, drony z kamerą. Pracownicy firmy zorganizowali domy, w których bezpieczne schronienie znalazły matki i dzieci z Ukrainy, zorganizowano dla nich pełną pomoc i zapewniono wszystkie niezbędne rzeczy. Oprócz tego firma Kratki.pl wspólnie z organizacją Caritas, zorganizowała wielką zbiórkę najpotrzebniejszych darów oraz ich kilkukrotny transport na teren Ukrainy.

– Postanowiliśmy także działać w imieniu całej branży kominkowej i wspierać ją podczas zachodzących w Polsce zmian prawnych związanych ograniczaniem emisji spalin przez urządzenia grzewcze. Zainicjowaliśmy kampanię społeczną „Nie rób dymu”, która ma na celu edukowanie Polaków i wyjaśnianie, że palenie w kominku wysokiej jakości drewnem, jest ekologiczne i nie przyczynia się do powstawania smogu – wyjaśnia Cezary Ziółek.

 

Plany na przyszłość

W najbliższych latach firma Kratki.pl będzie dążyć do zwiększenia sprzedaży i wprowadzać kolejne innowacyjne zmiany. – Planujemy pobudować kolejne hale produkcyjne, rozbudować park maszynowy i zakupić nowe urządzenia. Chcemy zdecydowanie postawić na automatyzację procesów i innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu zapewnimy Klientom szybki dostęp do najlepszych urządzeń. Nadal będziemy także przekonywać do bezpiecznego i ekologicznego palenia w kominkach i powiększać ofertę o kolejne urządzenia spełniające najwyższe normy ekologiczne – zapowiada Cezary Ziółek.