Dla jednych zastąpienie tradycyjnego kominka kominkiem gazowym to znakomite, wygodne rozwiązanie. Niektórzy tradycjonaliści jednak stronią od tego rodzaju wkładów kominkowych. Czy ich obawy są słuszne? Dlaczego warto zdecydować się na taki produkt, pod jakimi względami jest on lepszy od tradycyjnego kominka.

Kominek gazowy: niepowtarzalny design

Kominki gazowe oprócz tego, że są bardzo dobrym źródłem ciepła, stanowią również doskonały element dekoracyjny każdego wnętrza. Zarówno tego nowoczesnego, jak i utrzymanego w stylistyce tradycyjnej. Aranżacje z kominkiem gazowym dają wiele możliwości wystylizowania wnętrz. Przede wszystkim dlatego, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, można je wbudować w ścianę, również tę narożną, dzielącą dwa pomieszczenia. Kominki takie mogą mieć ponadto bardzo dużą szybę, co pozwala na większe możliwości podziwiania ognia.

Kominek-gazowy-3

Kominek gazowy: wygoda użytkowania

Zainstalowanie kominka gazowego równe jest z uzyskaniem najwyższego stopnia wygody. Nie trzeba się już martwić o czynności, takie jak regularne czyszczenie szyby kominka, która zabrudzona jest przez sadzę, popiół i dym. Podobnie jest z czynnością, jaką jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga zdecydowanie mniej obsługi. Kwestia ta stanowi również ogromny plus, kiedy używamy kominka jedynie od czasu do czasu. Można go uruchomić wówczas w każdej chwili i nie wymaga to żadnych, długich przygotowań.

Kominek gazowy: czar ognia w kominku

Opinie na temat ognia w kominku gazowym są podzielone. Część użytkowników kominków woli oglądać tradycyjne skaczące iskierki. Są jednak i tacy, którzy uważają, że ogień w kominku gazowym nie ustępuje niczym kominkowi tradycyjnemu. Zwłaszcza że mogą się w nim znajdować elementy dekoracyjne takie jak kamienie, czy ceramiczne szczapy imitujące drewno. Odpowiednio ułożone ukształtują ogień tak, aby wyglądał on, jak ten z tradycyjnego kominka.

Kominek-gazowy-4

Kominek gazowy: prosty montaż bez zbędnych remontów

Kominek gazowy ma jeszcze jedną ogromną zaletę, jego montaż nie wymaga większych remontów. Instalacja nie wymaga tradycyjnego komina – system przewodów koncentrycznych umożliwia instalację w pomieszczeniach bez komina, wystarczy wyprowadzić przewód poza ścianę budynku lub dach. Wymogiem jest jedynie doprowadzona instalacja gazowa z sieci lub gaz LPG, czyli z butli. Fakt ten wpływa bardzo na korzyść kominków gazowych. Ceny prac montażowych również nie są wysokie.

ZOBACZ OFERTĘ KOMINKÓW GAZOWYCH—>>>

Kominki gazowe – ceny godne uwagi!

Zakup kominka gazowego jest dużym wydatkiem, trzeba się liczyć z tym, że wyda się na niego kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Jednak efekt, jaki przyniesie, jest warty zapłacenia tych pieniędzy. Koszt zmniejsza ponadto rzadsza konieczność napraw instalacji gazowej, a także czyszczenia przewodów kominowych. Z kominkami gazowymi związany jest minimalny poziom serwisu i obsługi.

Kominek-gazowy-2

Kominek gazowy to również bezpieczeństwo użytkowania

Kominki gazowe charakteryzuje ponadto to, że są bardzo bezpieczne. Posiadają specjalny certyfikat CE, który jest dowodem na to, że kominek gazowy przeszedł szereg testów, które wyeliminowały potencjalne zagrożenie. Kominki tego rodzaju są bezpieczne dla zdrowia użytkowników, a przez to przyjazne dla środowiska. Wkłady gazowe posiadają szereg zabezpieczeń – w przypadku problemów z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dopływu gazu kominek jest automatycznie wyłączany. Gwarantem bezpieczeństwa jest ponadto to, że raz w roku urządzenie poddawane jest przeglądowi, który wykonuje kontroler z uprawnieniami. To kolejny plus kominków gazowych. Opinie ekspertów i wyniki testów potwierdzają tę opinię.