Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz Dom Pomocy Społecznej Przystań w Katowicach podjęli współpracę przy tworzeniu dziesiątego w Polsce Kącika Babci i Dziadka. Już po raz kolejny byliśmy jednym z fundatorów, przekazując na rzecz metamorfozy biokominek November.

Kącik to inicjatywa, która ma na celu stworzenie domowego charakteru miejsc, w których przebywają seniorzy. Ocieplenie pomieszczeń, w których większą część czasu spędzają ze sobą pensjonariusze lub zapraszają do nich swoich najbliższych, ma pomóc w stworzeniu rodzinnej atmosfery. Autorski projekt polega na przeprowadzeniu metamorfozy jednego z pomieszczeń wspólnych w Domu Pomocy Społecznej, która stworzy przyjemne warunki do integracji.

Chwile wzruszeń i podziękowań

W uroczystym otwarciu katowickiego Kącika Babci i Dziadka Przystań udział wzięli przedstawiciele Fundacji Bez Barier z Prezeską Jolantą Kwaśniewską na czele, fundatorzy wyposażenia oraz materiałów budowlanych, a także osoby związane z metamorfozą i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Otwarcie rozpoczęło się od podziękowań skierowanych w stronę sponsorów i wszystkich zgromadzonych gości oraz rozpoczęciu dyskusji dotyczącej ogromnej wartości, którą niesie ze sobą Kącik. Uroczyste przecięcie wstęgi było znakiem do rozpoczęcia wspólnego świętowania.

Z biokominkiem za pan brat

Kącik Babci i Dziadka w Katowicach jest kolejnym przedsięwzięciem, w którym mieliśmy zaszczyt brać udział. W ramach zrealizowanego projektu wyremontowano pomieszczenie zlokalizowane na parterze budynku, dokonano zakupu wyposażenia tej sali z przeznaczeniem na potrzeby organizacji spotkań z aktywnym udziałem Seniorów. Wierzymy, że nasz biokominek November pomoże w stworzeniu ciepłej, rodzinnej atmosfery, która uprzyjemni czas spędzony w Domu Pomocy Społecznej mieszkańcom, gościom oraz pracownikom. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i możliwość uczestniczenia w tak szlachetnej inicjatywie.