Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz Dom Pomocy Społecznej Samarytanin we Wrocławiu podjęli współpracę przy tworzeniu piątego w Polsce Kącika Babci i Dziadka. Już po raz drugi byliśmy jednym z fundatorów, przekazując na rzecz metamorfozy biokominek October. 

Kącik to inicjatywa, która ma na celu stworzenie domowego charakteru miejsc, w których przebywają seniorzy. Ocieplenie pomieszczeń, w których większą część czasu spędzają ze sobą pensjonariusze lub zapraszają do nich swoich najbliższych, ma pomóc w stworzeniu rodzinnej atmosfery. Autorski projekt polega na przeprowadzeniu metamorfozy jednego z pomieszczeń wspólnych w Domu Pomocy Społecznej, która stworzy przyjemne warunki do integracji.

Chwile wzruszeń i podziękowań

Uroczyste otwarcie wrocławskiego Kącika Babci i Dziadka, który mieści się przy ul. Świątnickiej 25/27, odbyło się 20 listopada. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Fundacji Bez Barier z Jolantą Kwaśniewską na czele, fundatorzy wyposażenia oraz materiałów budowlanych, a także osoby związane z metamorfozą i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Samarytanin. Otwarcie rozpoczęło się od podziękowań skierowanych w stronę sponsorów i wszystkich zgromadzonych gości oraz rozpoczęciu dyskusji dotyczącej ogromnej wartości, którą niesie ze sobą Kącik. Uroczyste przecięcie wstęgi było znakiem do rozpoczęcia wspólnego świętowania.

Z biokominkiem za pan brat

Kącik Babci i Dziadka we Wrocławiu jest drugim przedsięwzięciem, w którym mieliśmy zaszczyt brać udział. Wierzymy, że nasz biokominek pomoże w stworzeniu ciepłej, rodzinnej atmosfery, która uprzyjemni czas spędzony w Domu Pomocy Społecznej Samarytanin mieszkańcom, gościom oraz pracownikom. Podczas wydarzenia przekazaliśmy na ręce przedstawicieli Kącika dodatkowe prezenty mikołajkowe – biokominki Tango oraz zapas biopaliwa. Wspólne rozpakowanie podarunku oraz oficjalne rozpalenie urządzenia cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a zgromadzeni goście nie kryli wzruszenia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i możliwość uczestniczenia w tak szlachetnej inicjatywie.