Paliwo do biokominka

Biokominki są znakomitą alternatywą dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek, a szukają urządzenia z ogniem jako elementu dekoracyjnego. Poza tym to opcja dla wygodnych i wszystkich stawiających ekologię na pierwszym miejscu. Przyczynia się do tego między innymi paliwo, jakie wlewa się do biokominków w celu rozpalenia. Wiele cennych informacji o biopaliwie znajdziesz poniżej.

Zalety paliwa do biokominka

Największym atutem takiej substancji jest jej ekologiczność. Można powiedzieć, że paliwo, którym rozpala się w biokominku, jest bezpiecznym dla środowiska źródłem energii. Dzieje się tak, dlatego że powstaje ono z biologicznego alkoholu. O wysokiej jakości świadczy zawartość bioetanolu. To naturalny płyn, który produkowany jest z surowców roślinnych. Uznaje się, że jest eko, ponieważ nie wytwarza dymu.

W wyniku jego spalania do powietrza w pomieszczeniu dostaje się jedynie para wodna i dwutlenek węgla. Dwutlenku jest bardzo mało, dlatego nie jest szkodliwe dla zdrowia. Tak naprawdę tyle, ile produkuje się podczas oddychania. Z tego względu biokominek nie wymaga żadnych przewodów kominowych i można go umieścić w dowolnym miejscu. Paląc w biokominku, należy pamiętać, że pomieszczenie musi być wentylowane.

https://www.youtube.com/watch?v=gN7U1it2wUM

Zaletą wykorzystania biopaliwa jest także wygoda. Z racji tego, że nie powstają żadne osady, dym czy popiół, nie jest konieczne regularne i częste czyszczenie takiego urządzenia. To znaczna oszczędność czasu i energii.

Poza tym mamy tu produkt bardzo bezpieczny dla naszego zdrowia. Nasze paliwo Bio-deco zostało przebadane oraz zaaprobowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Na plus zasługuje ponadto, że jest to towar polski, a oprócz tego łatwo dostępny. Można go zamówić przez internet lub nabyć w sklepie stacjonarnym. Pakowany jest w wygodne litrowe opakowania, które bez trudu przechowuje się w wybranym przez siebie miejscu.

Biopaliwo – wiele zapachów

Biopaliwo, które wlewamy do biokominków, to nie tylko walory wizualne. Płyn nie doprowadza do wysuszenia powietrza, ale za to je nawilża. Jak się okazuje, takie urządzenie może wpływać również kojąco na nasze zmysły, gdyż posiada różne zapachy. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych odświeżaczy powietrza. Można zaopatrzyć się w płyn, który pachnie np. kawą lub lasem.

Jakie biopaliwo wybrać?

Czynnikiem decyzyjnym nie powinna być tylko i wyłącznie cena. Zdecydowanie na pierwszym miejscu musi znajdować się jakość, to ona bowiem wpływa na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia i bezpieczeństwo domowników. Potwierdzeniem tego, że produkt jest godny uwagi, są certyfikaty, które uzyskał. Między innymi wymienia się tu atest Międzynarodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Na jego jakość biopaliwa wpływa między innymi bezwonność, jest to paliwo, które nie posiada drażniącego zapachu alkoholu.

 Jak prawidłowo nalewać biopaliwo? Najważniejsze względy bezpieczeństwa

Sposób stosowania biopaliwa w wielu przypadkach przebiega podobnie. Płyn wlewamy do metalowego pojemnika, który umieszczony w otworze biokominka. Zapełniamy go jedynie do 50% pojemności pojemnika. W ten sposób zminimalizowane zostaje ryzyko rozlania substancji. Nasze produkty są certyfikowane, więc pojemniki są wyposażone w bezpieczną biowkładkę, która absorbuje paliwo i zabezpiecza przed jego wylaniem.

Ważna informacja: nigdy nie dolewamy takiego alkoholu wtedy, kiedy już pali się ogień. Mogłoby to się skończyć poparzeniem lub rozprzestrzenieniem się ognia. Nie robimy tego także bezpośrednio po wygaśnięciu ognia. Trzeba poczekać, aż urządzenie schłodzi się. 

https://www.youtube.com/watch?v=Uk1z1bo-2cI

Paliwo do kominka na ile starczy?

Przyjmuje się, że jeden litr paliwa zapewnia 2,5 do 5 godzin palenia. Trzeba mieć jednak na uwadze, że ilość ta jest średnią. Rzeczywiste spalanie może się różnić w zależności od ustawienia wysokości płomienia oraz czy w okolicy warunki sprzyjają spokojnemu paleniu, ponieważ jeśli biokominek ustawimy w pomieszczeniu gdzie jest przeciąg spalanie będzie szybsze.