Uwielbiamy nasze domy. Są spełnieniem marzeń wielu z nas. Własne cztery ściany z ogrodem stają się coraz bardziej osiągalne, dzięki wielu możliwościom nowoczesnych wykończeń, które nie muszę sięgać niebotycznych cen. Po umbelowaniu domu, przychodzi czas na taras, który w obecnych czasach stał się wizytówką domu.

Taras jest jak salon

Wchodząc do domu patrzymy na salon, który zazwyczaj jest widoczny od razu po przekroczeniu progu. Jeśli jest ładnie urządzony mamy ochotę w nim przebywać. Od razu mamy wyobrażenie tego co spotkamy za domem, w ogrodzie. Jeśli salon jest czarujący mamy nadzieję, że taras również nas nie rozczaruje. Dlatego właściciele domów przywiązują uwagę do jego wykończenia oraz przedmiotów, które tworzą jego harmonię.

jak-pięknie-wykończyć-dom-czyli-taras-wizytówką-domu

Nowe trendy

Każdego roku architekci wnętrz zaskakują nowościami, które wprowadzą nas w świat wygody. Najważniejsze aby było czysto i komfortowo, a każdy gość będzie chciał spędzić czas z nami i wypić kawę na tarasie. Według trendów na 2020, królować będzie harmonia, zieleń i prostota wykończeń, dlatego dobierając kanapy, stoliki czy kokony powinnismy zwrócić na to uwagę. Jeśli jednak lubimy maksymalną wygodę i przytulny klimat nadal świetnie się spiszą niskie kanapy z miękkimi wykończeniami.

jak-pięknie-wykończyć-dom-czyli-taras-wizytówką-domu2

Ogrzewacze tarasowe – do wyboru do koloru

Na naszych tarasach co raz częściej królują ogrzewacze, które swoją obecnością dodają uroku i ciepła. Różnorodność takich promienników wpisuje się w każdy wystrój. Styl klasyczny z kanapami i poduszkami to miejsce gdzie ogrzewacz Umbrella wpisze się  idealnie. Dlaczego? To model gdzie nie ma skomplikowanych elementów, wygląda jak stożek i nie będzie odstawał od całości klasycznego, skandynawskiego wykończenia. 

jak-pięknie-wykończyć-dom-czyli-taras-wizytówką-domu3

Jeśli jednak masz wykończenie domu w stylu śródziemnomorskim czyli kanciaste bryły gdzie minimalizm jest na topie lub w stylu japońskim zaprojektowany w myśl fend shui, dopasuj ogrzewacz prosty/nowoczesny. W takich rozwiązaniach ustaw Patio. Bez żadnych ozdobników, idealna bryła, klasyczne kolory – czerń i biel. Ustawisz je wszędzie, a organizując większe imprezy możesz ustawić kilka Patio, które zbudują np. ścieżkę po ogrodzie. 

jak-pięknie-wykończyć-dom-czyli-taras-wizytówką-domu5

Ogrzewacze są EKO

Ogrzewacze gazowe są przyjazne dla środowiska. Nie palisz w nich drewnem, więc nie pomniejszasz ilości drzew w lasach. Nie wydzielają dymu, dzięki czemu możesz postawić je blisko ludzi i nie czuć zapachów, które nie każdemu przypadną do gustu. Palisz gazem, który obecnie jest trendem także w ogrzewaniu domów.