Projektując ogród lub taras Nie może zabraknąć elementów dekoracyjnych. Jednym z obecnie dominujących trendów jest wykorzystanie palenisk ogrodowych  i ogrzewaczy. Doradzamy jakie rozwiązania są najczęściej  wybierane w 2020 roku.

Paleniska hit roku

Obecnie mamy szeroki wybór produktów, które są  jednocześnie ozdobą jak również  ciekawym rozwiązaniem grzewczym. Nowoczesnym produktem dla ceniących komfort i wygodę są paleniska, w których palimy gazem.

Innym rozwiązaniem są paleniska nawiązujące do tradycyjnego ogniska. Piękna wizja ognia oraz zapach i trzask palonego drewna tworzą niesamowity klimat. Twoi goście będą zachwyceni ! Takim paleniskiem jest Sunny, Gamma lub Pyramid.

Szalenie popularne w tym sezonie są  ogrzewacze ogrodowe . Są również na gaz, ale w tym przypadku ogień jest osłonięty szybami. Modele ogrzewaczy prezentujemy w artykule——>>>

 

Palenka otwarte

AQF to nowoczesne palenisko gazowe, które przeznaczone jest do zabudowy i ogrzewania powierzchni odkrytych. Wykończenie może być wykonane w dowolnym stylu, w formie blatu, stolika, czy indywidualnej obudowy. Niepowtarzalna atmosfera w połączeniu z naturalnym ciepłem umili spotkania w ogrodzie lubna tarasie.

 

Palenisko ogrodowe, to skuteczny sposób na zabezpieczenie trawnika, tarasu, chodnika przed skutkami palenia ogniska. Palenisko ogrodowe, to także swoboda rozpalania ogniska w każdym miejscu w ogrodzie, bez obawy zabrudzenia.

Wysokiej jakości wolnostojące palenisko to wyjątkowa oraz niezwykle nowoczesna dekoracja stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach tarasów oraz ogrodów. Może ono stanowić ciekawy element dekoracyjny, a przy tym tworzyć miłą i przytulną atmosferę

Palenisko na biopaliwo

Popularną dekoracją jest palenisko na biopaliwo czyli biokominek. Jest mobilny, zazwyczaj  o niedużych rozmiarach, więc łatwo umiejscowimy go w wybranym miejscu. Palimy w nim biopaliwem – tanim i ekologicznym płynem. Biokominków do ogrodu jest szeroki wybór. Można wybrać model z szybami np. Galina czy Tango.

Dostępne są również biokominki o oryginalnych kształtach np. Biomisa lub Echo, które obecnie są mocnym trendem w dekoracjach ogrodowych.

Wybór jest bardzo szeroki, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Galeria—>>>

 

Czytaj również:

Paleniska ogrodowe – stylowe rozwiązanie do ogrodu —>>>

Ogrzewacze gazowe – rodzaje i wykorzystanie w domu —>>>

5 modnych sposobów na ogrzanie ogrod —->>>