Czy warto kupić biokominek

Bardzo często kominek stanowi serce salonu, a nawet całego domu. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Brak odpowiednich przewodów kominowych, czy mała przestrzeń mieszkania w bloku skutecznie przekreślają ten pomysł. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest biokominek. Dlaczego jest on aż tak znakomitą alternatywą dla tradycyjnego kominka? Co należy do jego wad i dlaczego warto z niego skorzystać?

Dlaczego biokominki to kominki ekologiczne na biopaliwo?

Tego rodzaju urządzenia określane są jako ekologiczne i bezpieczne dla otoczenia. Dlaczego? Związane jest to przede wszystkim z tym, jakie paliwo jest potrzebne do rozpalania w takim małym piecyku.

Czy trzeba rezygnować z tradycyjnego uroku kominka? Nie trzeba, biokominki portalowe potrafią znakomicie je zastąpić. Ich proste, eleganckie kształty, a także materiał, z którego zostały wykonane, sprawiają, że doskonale przypominają tradycyjny kominek. Co więcej, są od nich dużo tańsze, można je kupić już od 1000 złotych. Przykładowe modele, którymi warto się zainteresować, dostępne w aktualnej ofercie to między innymi: PINUS, WHISKEY 2. Nasze wszystkie biokominki posiadają certyfikat TÜV czyli dają pewność bezpieczeństwa.

Ta ostatnia z propozycji, w przeciwieństwie do tradycyjnego kominka, nie wymaga skomplikowanej instalacji, podobnie jak podłączenia to przewodów kominowych. Jest to jego bardzo dużą zaletą, którą doceniają zwłaszcza właściciele mieszkań w blokach. Dodatkowo nie wymaga skomplikowanego montażu, a także pracochłonnej obsługi. Nie sprawia żadnych problemów, dlatego mogą się zdecydować na niego także osoby mające minimalną wiedzę techniczną.

Biokominek – czy warto?

Dodatkowym plusem jest ich niewielki rozmiar. Nie są duże, przez co można je umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu lub domu i pod wybraną ścianą. Ich minimalistyczny kształt sprawi, że stworzy one idealną aurę do wypoczynku i relaksu w każdym pomieszczeniu. Bez względu, czy będzie to wielki i przestronny salon w domu, czy mały pokój z aneksem kuchennym.

Co sprawia, że są one uznawane za jedne z najbardziej ekologicznych? Chodzi tutaj przede wszystkim o paliwo, które stworzone zostało na bazie alkoholu etylowego. Ma ono wiele plusów, między innymi takie, że nie emitują one dymu ani zapachu, a po wypaleniu takiego paliwa nie powstaje żaden popiół. Co jest bardzo dużym ułatwieniem dla jego użytkowników. Stąd właśnie powstał przy tych produktach przedrostek „bio”.

Biokominek czy warto? Zadbaj o mobilność!

Zaletą tego rodzaju źródeł ciepła jest to, że nie wymagają one podłączenia do przewodów kominowych. Co więcej, niektóre z modeli są w wersji mobilnej. W zależności od potrzeb można je umieścić na stole w salonie albo w łazience, sypialni lub na werandzie. Wolnostojące biokominki mają zazwyczaj prosty i elegancki kształt. Przykładem może być, chociażby model GALINA czy TANGO, który można umieszczać nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale też na balkonach, tarasach i w ogrodach. Jedyny wymóg to sprzyjające warunki pogodowe.

Ponadto modele dostępne na naszej stronie posiadają w zgodzie ze znakiem TÜV. Co to oznacza? Jest to potwierdzenie wysokiej jakości wyrobu, dowodem na to, że spełnia on obligatoryjne wymagania bezpieczeństwa. Procesy wytwarzania tego wyrobu monitorowane są przez ekspertów TÜV Rheinnland Polska. Co więcej, są realizowane na najwyższym poziomie techniczno-organizacyjnym.

Biokominek wady i zalety – które rozwiązanie wybrać?

Mimo wielu zalet nie każdy musi zdecydować się na biokominek. Niektórzy za wadę uznają to, że urządzenia te wymagają regularnego wietrzenia pomieszczeń, w których się znajdują. W wyniku spalania biopaliwa do atmosfery uwalnia się bowiem dwutlenek węgla razem z parą wodną. Trzeba pamiętać, że także biopaliwa mają wady i zalety.

Do wad takiego biokominka należy ponadto to, że nie mogą one stanowić jedynego źródła ogrzewania domu. Mają zbyt małą moc grzewczą i wymagają wsparcia w postaci centralnego ogrzewania. Mimo to nadal stanowią bardzo atrakcyjne rozwiązanie, z którego warto skorzystać bez względu na to, czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w wielkiej aglomeracji. Kominki ekologiczne na biopaliwo górą!