Narożny biokominek to niekwestionowany król katalogów wnętrzarskich. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc zainstalować kominek na biopaliwo? Jak zaaranżować pomieszczenie z dwustronnym biokominkiem? Przedstawiamy najciekawsze rozwiązania.

Biokominek dwustronny – ciepło, modnie i ekologicznie

Zalety biokominków docenili nie tylko projektanci wnętrz, ale przede wszystkim ich użytkownicy. Jeszcze do niedawna na posiadanie kominka, w którym pali się żywy ogień, mogli sobie pozwolić wyłącznie właściciele domów jednorodzinnych, dysponujący odpowiedni metraż i systemem odprowadzania spalin. Biokominki, w których spalane jest wyłącznie paliwo pochodzenia organicznego, przyczyniły się do prawdziwej rewolucji w aranżacji wnętrz. Ze względu na to, że biopaliwo nie emituje sadzy i dymu, a jedynie parę wodną i znikome ilości dwutlenku węgla, urządzenia te nie wymagają podłączenia do przewodów kominowych. Dzięki temu właściciele małych mieszkań w blokach także mogą spełnić marzenie o posiadaniu kominka i stylowym wykończeniu wnętrza.

Paliwo spalane w biokominkach występuje w postaci płynu lub żelu. Przed jego zakupem warto sprawdzić, czy posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Wysokiej jakości paliwo nie emituje dymu i zapachu. Do prawidłowej pracy biokominka potrzebny jest jednak tlen. Trzeba więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie.

Ze względu na to, że w biokominku pali się żywy ogień, należy zwrócić także szczególną uwagę na kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem, ograniczając dostęp do urządzenia dzieciom oraz zwierzętom domowym. Oprócz regularnej wentylacji pomieszczenia ważne jest również zachowanie ostrożności podczas uzupełniania paliwa. Nie wolno dolewać płynu do płonącego ognia lub ciepłego paleniska. Choć biokomiek nie może być jedynym źródłem ogrzewania w domu, to jest w stanie podnieść temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajduje nawet o kilka stopni.

Biokominki narożne - dwustronne

Biokominek narożny – idealne wykończenie nowoczesnego wnętrza

Jedną z głównych zalet biokominków jest ich zróżnicowany design. Na rynku znajdziemy zarówno modele do złudzenia przypominające tradycyjne kominki, jak i biokominki narożne, które można umieścić na zbiegu dwóch pomieszczeń. Popularność narożnych biokominków wzrasta wraz z modą na otwarte i półotwarte wnętrza, które nie tylko pozwalają je optycznie powiększyć, ale także sprzyjają swobodzie aranżacyjnej.

ZOBACZ OFERTĘ BIOKOMINKÓW NAROŻNYCH—>>>

Dwustronny biokominek doskonale wpasuje się w klimat nowoczesnych wnętrz o charakterze industrialnym, skandynawskim czy glamour. Biokominek narożny najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach otwartych i półotwartych, w atrakcyjny sposób łącząc np. kuchnię z jadalnią, salon z aneksem kuchennym czy salon z holem lub przedpokojem. Biokominek usytuowany na rogu pomieszczeń umożliwia obserwację ognia z dwóch stron. W zależności od potrzeb możemy wybrać model z szybą lub bez. Umieszczając biokominek na zbiegu dwóch pomieszczeń, umożliwiamy gościom i domownikom obserwację żywego ognia z różnych miejsc w domu. Narożny biokominek jest wyjątkowym akcentem dekoracyjnym, który stworzy przytulną, rodzinną atmosferę w każdym wnętrzu.