Sobotni, leniwy poranek w łóżku z widokiem na wesoło trzaskające płomienie. Czy można sobie wyobrazić przyjemniejszą pobudkę? Sypialnia to szczególne miejsce w domu – to strefa wyciszenia i relaksu, do której nie każdy ma wstęp. Kominek uczyni ją jeszcze przytulniejszą! Sprawdź, jakie masz możliwości aranżacyjne.

Kominek do sypialni z wkładem i obudową lub piec wolnostojący

Tradycyjny kominek z wkładem lub piec typu koza musi zostać podłączony do przewodów kominowych. Jeśli więc jesteśmy zdecydowani na umieszczenie kominka w sypialni, warto pomyśleć o rozmieszczeniu przewodów kominowych jeszcze na etapie projektowania domu. Kominek może posłużyć do ogrzania wnętrza, w którym się znajduje, a dzięki zastosowaniu wkładu z płaszczem wodnym lub systemem DGP (dystrybucji gorącego powietrza) także rozprowadzić ciepło po całym domu.

Wolnostojący piec kaflowy, żeliwny lub stalowy również wymaga podłączenia do przewodów kominowych, lecz ze względu na to, że nie potrzebuje dodatkowej obudowy, zajmuje mniej miejsca i jest bardziej mobilny. Jeśli planujemy zamontować w sypialni piecyk, musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi np. za pomocą specjalnej podstawki z hartowanego szkła.

kominek-aranzacja-sypialni

Sypialnia z kominkiem ekologicznym

Czy, aby spełnić marzenie o sypialni z kominkiem, musisz dysponować dużą powierzchnią? Niekoniecznie! Biokominek, w którym spalane jest biopaliwo, można zamontować także w mieszkaniach, w których nie ma możliwości podłączenia przewodów kominowych. Ekologiczne paliwo emituje wyłącznie parę wodną oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla (podobne do tych w wydychanym przez nas powietrzu). Dzięki temu na szybie nie osadza się dym, popiół czy sadza. Zaletą biokominków jest przede wszystkim ich mobilność. To doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Aranżacja sypialni z kominkiem

Kominek w sypialni pełni nie tylko funkcję użytkową, ale przede wszystkim dekoracyjną. Projektanci tych urządzeń umożliwiają dopasowanie obudowy do wnętrza w każdym stylu. Tradycyjny kominek z obudową portalową doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o charakterze rustykalnym, prowansalskim lub skandynawskim. Piec stalowy będzie się świetnie prezentował w sypialni nawiązującej do stylu industrialnego. Nowoczesny biokominek np. z kryształkami Swarovskiego będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza w stylu glamour.

ZOBACZ OFERTĘ NASZYCH BIOKOMINKÓW —>> 

Kominek do sypialni

Kominek to nie tylko wspaniała dekoracja sypialni, ale także dodatkowe źródło światła i ciepła. Sposobów na aranżację sypialni z kominkiem jest wiele! Kominek umieszczony na wprost łóżka umożliwia obserwację żywego ognia tuż przed zaśnięciem, pozwalając na lepszy relaks i odprężenie. Należy jednak pamiętać, żeby zawsze zgasić kominek przed pójściem spać i dbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Także przestrzeń wokół kominka powinna zostać w odpowiedni sposób zabezpieczona. Kominek w sypialni powinien znajdować się w odległości przynajmniej 80 centymetrów od mebli oraz innych przedmiotów. Kominek do sypialni nie tylko daje ciepło, ale także zapewnia romantyczny nastrój i przytulną atmosferę niezależnie od pory roku i pogody za oknem.