Nie możemy się już doczekać na nadejście wiosny – długich, ciepłych dni, które będziemy spędzać na zabawie w ogrodzie, niespiesznych niedzielnych śniadań jedzonych na tarasie i wieczorów, które upłyną na długich rozmowach z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Często jednak brakuje nam pomysłu na to, jak zaaranżować patio, by stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiadała zarówno naszym potrzebom, jak i całej rodziny. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Postaw na meble i dodatki

Aby spędzać więcej czasu w ogrodzie, zainwestujmy w dobre meble ogrodowe – zapomnijmy o plastikowych krzesełkach czy chwiejącym się stoliku. Stwórzmy miejsce, do którego nie tylko z dumą będziemy mogli zaprosić przyjaciół, ale także gdzie z przyjemnością będziemy przebywać z rodziną, ciesząc się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

To prostsze, niż może nam się wydawać. Oprócz dużego stołu i kilku krzeseł zadbajmy o dodatki, które dzięki którym stworzymy wyjątkowy nastrój na patio. Pomogą nam w tym charakterystyczne rośliny doniczkowe, poduszki i koce, a także ogrzewacze ogrodowe (np. Patio czy Umbrella), na które decydujemy się coraz częściej.

Dodatkowym elementem ozdobnym może być też mobilne palenisko ogrodowe (np. Hex), przypominające prawdziwe ognisko. Elementy te nie tylko świetnie wyglądają w ogrodzie, wzbudzając zainteresowanie naszych gości, ale także pozwalają nam relaksować się na zewnątrz nawet przy nieco niższych temperaturach. Taka dekoracja tarasu i ogrodu umożliwi nam spędzanie długich wieczorów na rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi w wyjątkowo przytulnym klimacie.

Chwila dla siebie

Zadbaj także, by w ogrodzie znalazła się przestrzeń do odpoczynku. Bliskość natury i przebywanie na świeżym powietrzu działa na nas kojąco i pomaga nam się zrelaksować po całym dniu, zwłaszcza gdy musimy spędzać dużo czasu przed ekranem komputera. Postaraj się stworzyć miejsce, w którym będziesz można się odprężyć i wyciszyć  – wystarczy wygodny leżak lub fotel ogrodowy i kilka miękkich poduszek. Kawa wypita w takim klimacie o poranku na patio pomoże nam dobrze rozpocząć kolejny dzień, a wieczorem możemy usiąść tu z książką. Aby upewnić się, że będzie nam nie tylko wygodnie, ale także ciepło, postawmy w pobliżu biokominek (świetnie sprawdzi się model Echo marki Kratki).

Dzięki temu, że jest niezwykle prosty w montażu i obsłudze, będziemy mogli relaksować się przy blasku ognia, a gdy w weekend odwiedzą nas przyjaciele, bez trudu przestawimy biokominek w inne miejsce.

Relaks dla całej rodziny

Dzieci uwielbiają spędzać czas na podwórku, do czego powinniśmy je dodatkowo zachęcać. W jaki sposób? Stwórzmy im przestrzeń, w której same będą chciały przebywać! Zastanówmy się przy tym, co możecie robić wspólnie, całą rodziną. Doskonale sprawdza się trampolina w ogrodzie, huśtawka lub własnoręcznie wykonany tor przeszkód, z tego co znajdziemy w domu. A gdy nasi podopieczni będą już spali, możemy urządzić… seans filmowy w ogrodzie. Wystarczy tylko rzutnik przymocowany do ściany domu lub rozsuwany ekran i miejsce, w którym będziemy mogli wygodnie usiąść. Jeśli nie mamy na tarasie odpowiednich, wygodnych mebli, wystarczy nawet koc i kilka dodatkowych poduszek.Jeśli chcemy częściej przebywać wieczorem w ogrodzie, atmosferę z pewnością ociepli ogrzewacz gazowy, taki jak Umbrella lub Patio marki Kratki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w pełni wykorzystamy możliwości, jakie płyną z posiadania tarasu czy przydomowego ogrodu i będziemy mogli z niego korzystać nawet wczesną wiosną.

A co, jeśli nie chcemy organizować pokazu filmowego, ale dalej zależy nam na spędzaniu miłych wieczorów z najbliższymi, korzystając z zalet naszego ogrodu lub tarasu? Zaprośmy gości na ognisko – zorganizowanie go jest obecnie dużo prostsze niż mogłoby nam się wydawać. Wystarczy nam do tego wolnostojące, stalowe palenisko ogrodowe (np. Goblet marki Kratki), wykonane z najwyższej jakości materiałów, które można ustawić w dowolnym miejscu. W ciągu dnia będzie stanowiło wyjątkowo nowoczesną ozdobę, a nocą stworzy niezwykłą atmosferę i pozwoli nam poczuć się jak na prawdziwym biwaku z dala od domu.

W paleniskach ogrodowych najlepiej jest palić suchym drewnem (najlepiej z drzew liściastych), oraz używać do rozpalania wyłącznie naturalnych rozpałek, dzięki czemu zadbamy o środowisko naturalne nie przyczyniając się do zanieczyszczeń powietrza i powstania smogu.