Każdy posiadacz pięknego ogrodu, nietuzinkowego tarasu lubi spędzać w nim całe dnie i wieczory. Lubimy garden party, które w dzisiejszych czasach jest nieodzownym towarzyszem posiadaczy domków jednorodzinnych. Spotkania z przyjaciółmi, w gronie rodzinnym ciesząc się łonem natury jest tym co sprawia nam przyjemność. Czasem cenimy również spokój, czytanie książki w hamaku czy obserwowanie gwieździstego nieba. Nie zawsze jednak jest nam dany długi wieczór na zewnątrz, ponieważ często nastrój psuje nam chłód. Jest na to kilka prostych rozwiązań, dzięki którym niska temperatura nie zepsuje nam wieczoru.

Minimalistyczne piękno tkwi w Patio

Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących stylowe wykończenia oraz minimalizm jest ogrzewacz na gaz Patio. Zapewnia ciepło i światło wszędzie tam gdzie chcemy stworzyć wyjątkowy i przytulny nastrój. Jego unikalną cechą jest widoczny z czterech stron ogień.

Prosty w obsłudze – podłączasz tylko butlę gazową aby otrzymać płomień. Patio ma różne wykończenia – jest w połysku lub w macie. Może być w wersji mini lub standard. Każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.

kratkienergy

Ogrzewacze klasyczne Umbrella

Umbrella to nowoczesny ogrzewacz gazowy, który przedłuży Ci lato. To klasyczne wykończenie, które jest popularne nie tylko w ogrodach, ale również w restauracjach. Dzięki niemu cudowne chwile w ogrodzie lub na tarasie, w towarzystwie rodziny i znajomych, nie muszą kończyć się wraz z nadejściem zimniejszych wieczorów. 

Urządzenie zapewni Ci komfortową temperaturę i wyjątkowy design, a dzięki imponującemu płomieniowi widocznemu z 4 stron, rozświetlającemu otoczenie, stworzy wyjątkową atmosferę. Ciepło, nastrój, komfort i bezpieczeństwo to podstawowe cechy Umbrelli.

 

Palenisko w Twojej zabudowie

Jeśli chcesz mieć w ogrodzie wyjątkowe palenisko, powinieneś wybrać urządzenia na gaz do zabudowy. Zabudowa to Twój własny projekt, więc możesz mieć w ogrodzie jedyny w swoim rodzaju przedmiot. Takim rozwiązaniem jest AQF czyli nowoczesne palenisko gazowe do zabudowy.

Możesz je wkomponować w kamień lub w innym materiale odpornym na temperaturę, np. w oprawę metalową. Tutaj możesz pobudzić swoją kreatywność i zabudować go jak tylko chcesz. Wykończenie może być wykonane w dowolnym stylu, w formie blatu lub stolika. Niepowtarzalna atmosfera w połączeniu z naturalnym ciepłem umili każde spotkanie.

Biokominek 

Biokominki to urządzenia, które są nieskomplikowane i dostępne dla każdego. Palisz  w nim specjalnym ekologicznym paliwem. Biokominki są dostępne w wielu rozwiązaniach, a w wersjach wolnostojących ognień widzimy zazwyczaj z 4 stron. Jest również stosunkowo niedrogi. Nie podniesie temperatury tak bardzo jak w przypadku ogrzewaczy, ale dzięki naturalnemu płomieniowi możesz poczuć ciepło podczas palenia. Paliwo spala się parą wodną, więc można bez problemu postawić je również na tarasie zamykanym ze wszystkich stron oraz w osłoniętych altankach. Małe modele postawisz na stole np. GALINA czy TANGO lub ozdobisz podłogę BIOMISĄ. Gdy nie chcemy wydawać większych pieniędzy, a zależy nam na efekcie “WOW” idealne będzie ROMEO, wygląda jak ogrzewacz ale za mniejsze pieniądze.

 

Naturalne ciepło – czyli ognisko w palenisku

kratkienergy

Oczywiście zawsze możemy skorzystać z rozwiązania, które wszyscy znamy – ognisko. Jednak nie możemy palić nim stale i wszędzie. Wystarczy przygotować palenisko, które wizualnie będzie współgrać z ogrodem. Można obłożyć je różnym materiałem – naturalnym kamieniem, które znajdziemy przy budowie domu, można również wyłożyć kostkę lub kupić specjalne palenisko, które można przenosić z miejsca na miejsce. Przy ognisku możemy również postawić ławeczki wykończone np. wygodnymi poduchami lub pieńki drewna, które nawiązują do ogniska w lesie. Planując lokalizację ogniska pamietajmy również o takim ulokowaniu, aby dym nie przeszkadzał sąsiadom.

Zawsze możesz skorzystać też z gotowych rozwiązań, czyli motelowych palenisk pod ognisko. Kupujesz gotowe i ustawiasz w wybranym miejscu. Takie palenisko, które możesz złożyć i schować na zimę, jest idealne dla osób, które lubią naturalny ogień, klimat ogniska, a jednocześnie lubią urozmaicenia czyli przestawiać ognisko w różne miejsca. Takie palenisko użyjesz również jako fantastyczną dekorację, która w chłodny wieczór ogrzeje nie jedną imprezę.